Wentylatory przeciwwybuchowe

Wentylatory AW-EX
Wentylatory AW 355/420 D4-EX napędzane są silnikami z wirującą obudową. Wszystkie silniki zabezpieczone są przez układ pozystorów. Obudowa wykonywana z galwanizowanej blachy stalowej pokrytej czarnym lakierem proszkowym ma kształt kwadratowej płyty.
Wentylatory DKEX
Certyfikat zgodnie z wymaganiami ATEX. Wentylatory DKEX mają wirniki promieniowe z łopatkami wygiętymi do przodu. Napęd wentylatora stanowią silniki z wirującą obudową, regulowane napięciowo.
Wentylatory DVEX
Wentylatory serii DVEX posiadają wirniki z łopatkami wygiętymi do tyłu, napędzane silnikami z wirującą obudową. Obudowa wentylatora wykonana jest z blachy aluminiowej. Stalowa rama, na której opiera się konstrukcja wyposażona jest w miedziany stożek wlotowy.
Wentylatory EX
Posiada certyfikat bezpieczeństwa. Odpowiedni do wyciągów z akumulatorni, do usuwania oparów rozpuszczalników, benzyn, acetonu, parafin oraz do odciągów miejscowych w procesach technologicznych. Wentylatory serii EX wyposażone są w koła wirnikowe o łopatkach wygiętych do przodu. Napęd stanowią jednofazowe silniki specjalnej konstrukcji w wykonaniu EX.
Wentylatory KTEX
Posiada przeciwwybuchowy - certyfikat bezpieczeństwa. Wentylatory serii KTEX wyposażone są w koła wirnikowe o łopatkach wygiętych do przodu napędzane silnikami z wirującą obudową. Zabezpieczenie termiczne silnika stanowi układ pozystorów. Wentylatory można instalować w dowolnej pozycji.