Wentylatory dachowe

Wentylatory dachowe DV... EC
0 - 3 500 m³/h
Zastosowanie:
wentylacja centralna budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych.
Wentylatory dachowe DVWN do 120 °C
0 - 20 500 m³/h
Zastosowanie:
instalacje wyciągowe hal przemysłowych, kuchni, garaży parkingowych, budynków gospodarczych.
Wentylatory DVN/DVNI
Wentylatory serii DVN/DVNI wyposażone są w koła wirnikowe z łopatkami wygiętymi do tyłu napędzane konwencjonalnymi silnikami elektrycznymi umieszczonymi poza strumieniem przepływu. Silniki trójfazowe stosowane w typach od 355 do 630DS mogą współpracować z przełącznikami trójkąt/gwiazda i są regulowane zmianą napięcia. W typach od 710 do 900 stosuje się standardowe silniki jednobiegowe, których prędkość nie podlega regulacji.
Wentylatory DVS/DHS/DVSI
Wentylatory serii DVS/DHS/DVSI wyposażone są w koła wirnikowe o łopatkach wygiętych do tyłu napędzane silnikami z wirującą obudową. Zabezpieczenie termiczne silników stanowią integralne wyłączniki a od modelu 355 wzwyż - wyłączniki z wyprowadzonymi na zewnątrz końcówkami, które muszą być połączone z odpowiednim przekaźnikiem. Wszystkie silniki trójfazowe mogą pracować w połączeniu trójkąt/gwiazda dając różne prędkości obrotowe.
Wentylatory TFER
Wydajność 0-305, 645 lub 1360 m3/h
Wentylatory serii TFER wyposażone są w koła wirnikowe o łopatkach wygiętych do tyłu napędzane silnikami z wirującą obudową. Silnik wentylatora TFER 125M zabezpieczony jest impedancyjnie, silniki pozostałych wentylatorów posiadają resetowane automatycznie termowyłączniki wpięte w obwód uzwojeń
Wentylatory TOE/TOV
Wentylatory serii TOE/TOV wyposażone są w koła wirnikowe z łopatkami wygiętymi do tyłu, napędzane silnikami z wirującą obudową. Silniki zabezpieczone są przez wyłączniki termiczne, których wyprowadzone na zewnątrz końcówki muszą być podłączone do odpowiednich przekaźników.