Elementy zawieszeń przewodów

Nity zrywalne aluminiowo - stalowe
Nity zrywalne aluminiowo – stalowe służą do łączenia elementów instalacji wentylacji i klimatyzacji.
Obejmy do przewodów kołowych OPO
Obejmy OPO przeznaczone są do wykonywania podwieszeń sieci przewodów okrągłych typu SPIRO lub B I. Obejmy w wersji OPOX mają zamontowaną uszczelkę z gumy EPDM.
Szpilki łącznikowe, Złączki do szpilek łącznikowych
W podwieszeniach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych szpilki łącznikowe stanowią element nośny i dystansowy. Złączki - stosowane są jako element łączeniowy szpilek.
Szyny do zawieszeń kanałów wentylacyjnych MSZ

Szyny są jednym z podstawowych elementów zawieszeń do prostokątnych przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Uniwersalność profilu poszerza znacznie zakres zastosowań szyn (wsporniki, lekkie konstrukcje, zawieszenia instalacji rurowych wszelkiego typu).

Charakterystyka użytkowa:

  • Nieograniczony wymiarowo zakres stosowania
  • Łatwość montażu - Nieskomplikowana prefabrykacja zawieszenia i bezproblemowe wykonanie w warunkach budowy
  • Uniwersalność profilu (szeroka gama zastosowań)
  • Minimum przenoszenia drgań instalacji na elementy konstrukcyjne dzięki uzbrojeniu szyny w profil gumowy lub amortyzator gumowy.
Taśmy montażowe i uszczelki do taśmy montażowej
Główne zastosowanie taśm – jako elementy nośne zawieszeń przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także wszelkiego rodzaju instalacji rurowych. Uszczelki do taśmy montażowej służą do ochrony przewodów wentylacyjnych oraz izolacji na przewodach przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz amortyzują - tłumią drgania instalacji wentylacyjnej.
Taśmy zębate z zaciskiem ślimakowym
Taśmy zębate z zaciskiem ślimakowym służą do zaciskania przewodów elastycznych po obwodzie w celu uszczelnienia połaczenia z rurami, np. SPIRO
Tuleje kotwiące MKT
Tuleje stosuje się jako element kotwiący w betonowym lub ceramicznym podłożu konstrukcyjnym. Kotwy posiadają dopuszczenie na podstawie ETA 02/0020 opcja 7.
Wkręty samowiercące
Wkręty samowiercące służą do łączenia elementów instalacji wentylacji i klimatyzacji. VDP - wkręt do blach samowiercący z łbem sześciokątnym z podkładką VDK - wkręt do blach samowiercący z gniazdem czterokątnym
Zaciski przewodów elastycznych
Podstawą jest komplet dwóch elementów w którego skład wchodzą opaski zaciskowe TKSE, które wykonujemy z 30 metrowej rolki nierdzewnej taśmy ząbkowanej, oraz ślimakowych zacisków śrubowych TKSL. Zamiast takiego zestawu można nabyć pojedyncze zaciski TKS dopasowane do odpowiedniej średnicy przewody. Dla instalacji o mniejszych temperaturach możliwe jest również używanie opasek nylonowych TKS-N, które również dopasowane są do odpowiednich średnic przewodów.
Zawieszenia do przewodów kołowych - Typ „MU”- SMAY

Zawieszenia „U”- SMAY służą do ustalenia położenia i podwieszenia przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych typu SPIRO.

Charakterystyka użytkowa:

  • Zakres stosowania – dla zawieszania rur SPIRO od Ø100 do Ø1250
  • Łatwość montażu w każdych warunkach warsztatowych i w warunkach budowy
  • Maksymalnie w odstępach 2500 mm
  • Łatwość adaptacji do nietypowych średnic przewodów
  • Minimum przenoszenia drgań instalacji poprzez podwieszenie na elementy konstrukcyjne.
Zawieszenia do przewodów o przekroju kołowym MZ
Elementy zawieszeń R; R-II są przeznaczone do wykonywania zawieszeń przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o przekroju kołowym, przy użyciu prętów gwintowanych.
Zawieszenia do przewodów o przekroju prostokątnym MZ
Elementy zawieszeń L; L-II; Z; C są przeznaczone do montażu zawieszeń przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o przekroju prostokątnym, przy użyciu prętów gwintowanych.
Złączki MZG
W podwieszeniach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych stosowane są jako element łączeniowy szpilek.